گروه‎های آموزشی


 
حقوق بین‌الملل
حقوق بین‌الملل

دانشگاه تربیت مدرس از سال 1387 اقدام به دایر کردن رشته حقوق بین‌ الملل در سطح کارشناسی‌ارشد نموده و نیز پذیرش دانشجوی دکتری این شاخه از علم حقوق را جزء اولویت‌های خود قرار داده است. به لطف الهی و با همت مسوولین دانشگاه و دانشکده حقوق و نیز اساتید زحمتکش، در طی 9 سال گذشته، ده‌ها دانش‌آموخته خبره و کاردان حقوق بین‌المللی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و تعداد قابل توجهی از آنها با احراز رتبه‌های عالی در مقطع دکتری پذیرفته شده و مابقی نیز برای ارایه خدمات تخصصی وارد بازار کار گردیده‌‌اند.

حقوق خصوصی
حقوق خصوصی

هدف از دوره کارشناسی‌ارشد حقوق خصوصی، تقویت بنیه علمی و دانش عمومی دانشجویان درخصوص موضوعات پایه و کلیدی حقوق خصوصی است. در مقطع دکتری حقوق خصوصی نیز که موضوعات مرتبط با روابط خصوصی اشخاص، به صورت عمیق‌تر و تخصصی‌تر مورد بررسی قرار می‌گیرد ، اهداف متعددی دنبال می‌شود.

حقوق کیفری و جرم‌شناسی
حقوق کیفری و جرم‌شناسی

گرایش حقوق جزا و جرم‌شناسی شاخه ای از حقوق عمومی است و دارای اصول و قواعد كلی ناظر بر جنبه‌های ماهوی و شكلی مستقل از هم است که با تمامِ ابعاد زندگی فردی و اجتماعی شهروندان ارتباطِ تنگاتنگ دارد. این رشته خود شاخه های مختلف علوم جنایی از جمله علوم جنایی حقوقی، علوم جنایی تجربی، سیاست جنایی و فلسفه کیفری را در بر می گیرد. تحول روزافزون در سبک زندگی بشری، اصول و مبانی جرم انگاری و تعیین ضمانت اجراهای کیفری باعث شده تا این رشته، به یکی از پرشتاب ترین گرایش‌های در حال تحول در رشته حقوق تبدیل شود.

حقوق مالکیت فکری
حقوق مالکیت فکری

دانشكده حقوق دانشگاه تربیت مدرس با طلایه‌داری جریان آموزش دانشگاهی حقوق مالكیت فكری در كشور، در مهر ماه 1382 اقدام به تدریس حقوق مالكیت فكری در مقطع كارشناسی‌ارشد به عنوان یكی از گرایش‌های حقوق خصوصی نمود و در مهر 1387، به طور مستقل رشته حقوق مالكیت فكری را در مقطع كارشناسی‌ارشد راه‌اندازی كرد.