متن کامل خبر


 
بررسی مشکلات ارتباط صنعت و دانشگاه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

خلاصه خبر: نشست دانشگاه نسل سوم، انقلاب صنعتی چهارم به ابتکار انجمن علمی دانشجویی مکانیک بیوسیستم با هدف بررسی مشکلات ارتباط صنعت و دانشگاه و بررسی برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهها برگزار شد.

در این نشست دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه تربیت مدرس،  با توصیف دانشگاه نسل اول با محوریت آموزش، نسل دوم با محورهای آموزش و پژوهش و نسل سوم با محوریت آموزش، پژوهش، نوآوری و فن‌آفرینی تاکید کرد: با انقلاب صنعتی چهارم به دانشگاه کارآفرینی خواهیم رسید.
دکتر قبادیان با بیان اینکه ایران نیازمند تحول اساسی در اقتصاد دانش‌بنیان است گفت: راه حل اساسی طرح در راستای انقلاب صنعتی چهارم و دانشگاه نسل سوم توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) است.
وی افزود: دامنه‌ی پوشش طرح تاپ، استادان دانشگاه، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور است و همچنین دانش آموختگان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور را پس از گذراندن دوران آموزشی خدمت نظام وظیفه در بر خواهد گرفت.
قبادیان همچنین تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک  طرح تاپ به صورت رسمی خبررسانی می شود.
این نشست 7 اسفند از ساعت 14تا 16 با حضور بیش از 70 نفر از استادان و دانشجویان در تالار مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

15 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 1004