متن کامل خبر


 
چهارمين پيش نشست كنگره "توسعه و تعالي علوم بر پايه عقلانيت وحياني" به ميزباني دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: چهارمين پيش نشست كنگره بين المللي "توسعه و تعالي علوم بر پايه عقلانيت وحياني" با تكيه بر انديشه هاي علامه جوادي آملي(زيد عزه) روز يكشنبه مورخ 2/2/1397 به ميزباني دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد.

چهارمين پيش نشست كنگره بين المللي "توسعه و تعالي علوم بر پايه عقلانيت وحياني" با تكيه بر انديشه هاي علامه جوادي آملي(زيد عزه) روز يكشنبه مورخ 2/2/1397 به ميزباني دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد.

اين برنامه با موضوع "رسالت دانشگاه در توسعه علوم با محوريت عقلانيت وحياني" و با حضور اساتيد انديشمند آقايان حجت‌الاسلام دكتر پارسانيا، حجت‌الاسلام دكتر فلاح رفيع، دكتر حكمت‌نيا و خانم دكتر ميرخاني از ساعت 14 در تالار ميرحسني دانشكده علوم انساني آغاز شد و حدود چهار ساعت به طول انجاميد.

در اين نشست كه با استقبال اساتيد و دانشجويان علاقه مند مواجه شد، هريك از مدعوين به بيان مطالبي ارزشمند پرداخته و از منظر خود زواياي موضوع را تبيين نمودند.

در خلال بحث برخي از دانشجويان و اساتيد شركت كننده نيز مختصرا نقطه نظرات خود را بيان داشته و سوالاتي را مطرح كردند كه اساتيد مدعو پاسخ دادند.

از جمله مباحث طرح شده در اين جلسه مي توان به "تبيين عبارت عقلانيت وحياني" و "نسبت بين عقل و نقل" اشاره كرد. به علاوه معرفي ديدگاه هاي مكاتب فلسفي و بيان آراء علامه جوادي آملي(زيد عزه) از ديگر مطالب مطروحه بود.

در پايان ضمن تقديم هديه و لوح تقدير به اساتيد مدعو از سوي معاونت پژوهشی دانشگاه تربیت‌مدرس، قرار بر اين شد كه اين سلسله نشست ها با حضور فعال نخبگان ادامه يابد.

11 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 446